Škodliviny vo výrobkoch, ktoré používate každodenne!

Škodliviny vo výrobkoch, ktoré používate každodenne!


Parfum
Pravdou je, že tento roztok príjemne voňajúcich látok nosíme každodenne od rána do neskorého večera. Snažíme sa ohúriť druhé pohlavie alebo jednoducho „nesmrdieť“. Naša snaha ukryť nedostatky je síce účinná, ale na náš organizmus to má ťažší dopad. So zvýšeným používaním parfumov môžu nastať mnohé problémy od ekzémov a alergií až po nepríjemné ťažkosti s dýchacou sústavou. Ich vdychovanie spôsobuje negatívne procesy spojené s podráždením hrdla, poškodením pľúc a niektorých iných orgánov. Obsahuje totiž mnoho telu neznámych látok, voči ktorým sa snaží brániť. Medzi ne patrí napríklad acetón, gáfor, metylénchlorid a ďalšie parfumové toxíny. Vhodnejšie je teda nájsť si čas na poriadny kúpeľ a voňavku používať len v nevyhnutných prípadoch.

kosmetika

Plasty
Každá domácnosť s veľkou pravdepodobnosťou vlastní plastové nádobky a prázdne fľaše, ktorých účel bol už splnený. Prečo neušetriť a nenaliať si znovu do tej istej fľaše a skladovať ich doma, však ? Tento šetrný postup vás ale neušetrí od možných škodlivín, ktoré vášmu telu dodáte po vypití jej obsahu. Plasty sú totiž známe pre ich dlhú životnosť, pretože sú vyrobené synteticky – laicky je to teda umelá nádoba, ktorá vznikne opätovným zahrievaním a chladením v dopredu stanovenej veľkosti podľa formy. V tejto zlúčenine sa nachádza množstvo nebezpečných látok, ktoré sa z obyčajnej fľašky dostávajú do skladovanej tekutiny. Chcete naďalej prijímať toxíny nehľadiac na váš zdravotný stav ? Určite nestojíte o rakovinu, a preto je lepšie nahradiť plasty sklom a mať istotu, že sa žiadna chemikália do vášho obľúbeného nápoja nedostane.

minerální látky

Elektronika
Technológia ide dopredu, a tak aj my sa snažíme držať krok s dobou. Vlastníme smartfóny, notebooky, obrovské televízory a mnoho iného len pre vlastné potešenie a zábavu. Niektoré zariadenia sú pochopiteľne prospešné kvôli práci, stretnutiam a podobne, no ich účel je jednosmerný – zabaviť. Mnoho domácností obsahuje dokonca toľko elektroniky, že ľudia strácajú záujem o čas strávený s priateľmi mimo svojho domova. Treba si dávať tiež obrovský pozor na deti, ktoré začínajú byť závislé na mobiloch a herných konzolách, ktoré obsahujú rad nebezpečných látok – napríklad ftaláty, ktoré sú často spájané s poruchou vývoja mozgu. Ďalšou radou ohľadom elektroniky je pred spánkom ich vypnúť a spať na dostatočne vzdialenom mieste. Mnoho ľudí robí chybu a vystavuje sa tzv. elektrosmogu vďaka mobilu uloženému v tesnej blízkosti hlavy. Ak sa chcete vyhnúť ochoreniam spätým s elektromagnetickým poľom, viete čo máte robiť !

Parfum Pravdou je, že tento roztok príjemne voňajúcich látok nosíme každodenne od rána do neskorého večera. Snažíme sa ohúriť druhé pohlavie alebo jednoducho „nesmrdieť“. Naša snaha ukryť nedostatky je síce účinná, ale na náš organizmus to má ťažší dopad. So zvýšeným používaním parfumov môžu nastať mnohé problémy od ekzémov a alergií až po nepríjemné ťažkosti s dýchacou…